EP for YOUth

b_250_0_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_nahledy_logo_disputeabouteu_nahled.pngProjekt EP for YOUth si klade za cíl podpořit zájem mladých lidí o věci veřejné, zejména pak ty evropské. Volně navazuje na projekt Evropský parlament pro studenty Mladí lidé během projeku na webovém portálu www.disputeabout.eu simulovali činnost europoslanců a europoslankyň a zábavnou formou se tak dozvídali, jak funguje Evropský parlament. Protože byl projekt realizován společně s partnery ze Slovenska a Polska hra se odehrávala v anglickém jazyce. 

imgp9322

V září 2010 proběhlo první plánovací setkání s partnery, kde jsme si vzájemně představili činnost svých organizací a vytvořili i nová pravidla, systém hodnocení hry a společně naplánovali obsah jednotlivých aktivit. V této hře jsme se rozhodli klást větší důraz na místní dopad, přestože se hra odehrává na internetu. Účastníci si proto na začátku vyberou „své téma“, kterému se budou kontinuálně věnovat a jejich hlavním úkolem je představit jej svým spolužákům, učitelům, kamarádům a lidem v místě svého bydliště.

Do hry se vi zapojily tři tříčlenné týmy v každé zemi. S účastníky hry proběhlo setkání na národní úrovni, kde se seznámily s redakčním systémem, pravidly a obsahem hry. Dále si vyzkoušeli psaní článků a získali praktické tipy pro činnost svých europoslankyň a europoslanců.

Od ledna do června 2011 studenti středních škol formou internetového portálu simulovali činnost europoslanců a europoslankyň. Týmy se formou virtuálních proslovů a hlasování snažili domlouvat řešení předkládaných problému, nebo i otevírat nová témata.

Studenti se věnovali jak otázkám životního prostředí, lidských práv, ale i energetiky a vzdělávání. Virtuální hlasování, jenž týmům předkládali administrátoři hry pak odrážela skutečná témata, která byla diskutována v Evropském parlamentu. V případě zájmu se s aktivitami tříčlenných studentských týmů se můžete seznámit na projektových webových stránkách.

V srpnu 2011 následovalo závěrečné setkání účastníků projektu, které se konalo na mlýně Brejlov ve středních Čechách. Pro účastníky byl připraven program, který kombinoval jako vzdělávací a zážitkové aktivity, tak společenský a sportovní program. Na základě zkušeností z tohoto setkání vznikla brožura s typy na aktivity pro podobná setkání.

Brožura:

EP for YOUth

Fotogalerie:

Fotogalerie z národního setkání v Čechách na podzim 2010

Fotogalerie ze závěrečného setkání EP for YOUth

Odkazy k projektu:

www.disputeabout.eu

www.ep15.eu

informace o projektu: Evropský parlament pro studenty

b_525_0_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_stc_nahledy_maca_ep4you.jpg

Projekt podpořil program Mládež v akci.

rtemagicc def flag-logoeac-youth en maly.tif

CpKP střední Čechy podpořili