img 7906 1Jedna z nejstarších poboček CpKP Severní Morava v roce 2011 naplno obnovila svoji činnost a získala samostatného ředitele v osobě Mgr. Ivo Škrabala. Pobočka působí nejen v  Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Jejím hlavním záběrem jsou projekty místního a udržitelného rozvoje, což kromě jiného znaméná otázkám aktivní politiky zaměstnanosti. 

Podpora mladých absolventů jako investice do budoucnosti regionu

Číst dál...Cílem projektu je systematická pracovní integrace mladých osob do 25 let věku s evidencí delší než 5 měsíců na ÚP ve vybraných regionech Olomouckého kraje (okres Šumperk a Jeseník).

Projekt je zaměřen na řešení nezaměstnanosti cílové skupiny zavedením komplexního přístupu podpory, čímž napomáhá zamezit odlivu těchto lidí z regionu a napomáhá adaptaci na trh práce v místě bydliště. 

Číst dál...

Erasmus+ Výměna Evropské dobré praxe - základní dovednosti a klíčové kompetence pro nezaměstnané

Číst dál...

 

 

 

O PROJEKTU:

CpKP Severní Morava projekt realizuje v partnerství s Úřadem práce v polské Nyse a skotskou organizací EDInet. Cílem projektu je řešení dlouhodobé nezaměstnanosti prostřednictvím vytvoření vzdělávacího modulu v základních dovednostech a klíčových kompetencí pro nezaměstnané a znevýhodněné osoby, vedoucích k jejich uplatnění na trhu práce. Realizace je založena na výměně zkušeností mezi projektovými partnery a sdílení příkladů dobré praxe. Každý partner přináší do projektu své osvědčení postupy a metody práce s nezaměstnanými. Vzdělávací modul bude testován na skupině klientů ÚP Nysa.

 

 

BEC 2 jako nástroj lokálního rozvoje

 

Číst dál...Projekt je zaměřen na zavedení modelu podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva pro nezaměstnané osoby (BEC2) jako nástroje APZ a lokálního rozvoje. BEC2 vychází ze zkušeností s aplikací původního modelu BEC1 a zahraniční praxe. Model podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev je zaměřen na snížení nezaměstnanosti a rozvoj podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru.

Číst dál...

ZAČÍT ZNOVU - Zahraniční stáže pro znevýhodněnou mládež z Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Číst dál...  

 

AKTUÁLNĚ:

Realizace projektu je rozdělena do 2 běhů a nyní otevíráme nábor do 2. běhu projektu. Využijte možnost nabrat nové zkušenosti, které Vám pomohou se dlouhodobě uplatnit na trhu práce. Přihlásit se do projektu můžete prostřednictvím zaslání svého životopisu a motivačního dopisu.

Pravidelné novinky z projektu můžete získat na našich facebookových stránkách: 

https://www.facebook.com/ZacitZnovuZahranicniStaze/

 

Číst dál...

Tým CpKP a CSI Vám přeje veselé vánoce a šťastný Nový rok 2016

Číst dál...

 

 

 

CpKP Severní Morava podpořili