BEC 2 jako nástroj lokálního rozvoje

Podnikani na zkouskuProjekt je zaměřen na zavedení modelu podnikatelsko-zaměstnaneckého družstva pro nezaměstnané osoby (BEC2) jako nástroje APZ a lokálního rozvoje. BEC2 vychází ze zkušeností s aplikací původního modelu BEC1 a zahraniční praxe. Model podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev je zaměřen na snížení nezaměstnanosti a rozvoj podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru.

 


O projektu:

Je založen na uplatnění metodiky vycházející z tzv. Business and Employment Co-operative iniciatives (BECs). Podpora a systém kooperace, který uplatňuje metoda BEC, poskytuje podporu pro sebezaměstnávání osob znevýhodněných na trhu práce založených na principech sociální ekonomiky a sociálního podnikání. Metoda umožňuje začínajícím podnikatelům (zaměstnancům družstva) experimentovat s jejich podnikatelským nápadem. Vede skupinu osob k získání podnikatelských kompetencí, a k tomu, aby nesli společnou odpovědnost za svá rozhodnutí, prosperitu a motivuje je ke společnému participativnímu prospěchu vedoucí ke stabilizaci a dlouhodobému rozvoji jejich vlastních firem.

Metoda BEC byla již pilotně testována v rámci několika projektů v Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Současně realizovaný projekt „BEC2 jako nástroj lokálního rozvoje“, oproti pilotním projektům, si klade za cíl vytvoření předpokladů pro udržitelnost modelu a jeho upscaling. 

Projekt je realizován na území Olomouckého (OLK), Moravskoslezského (MSK), Pardubického (PAK) a Královéhradeckého kraje HKK) ve spolupráci s MAS Moravská brána, Klastrem sociálních inovací a podniků SINEC a Regional Development Agency. Klíčovými stakeholdery jsou krajské pobočky Úřadu práce v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, kontaktní pracoviště Ústí nad Orlicí a Hranická rozvojová agentura. Zahraničním partnerem je francouzská organizace Alternatives Sans Frontières.

 

Infografiky:  

b_250_353_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_mrsk_BEC_10_duvodu_BEC2_FIN.png b_250_347_16777215_00_images_phocagallery_foto_cpkp_mrsk_BEC_BEC2_pro_CS_FIN.png
BEC2 Kontrolní skupiny 1118 v2 HQ
Shrnutí inovace Infografika FINAL
 

BEC2 - 35 start up7

 

Výstupy:

Podnikání na zkoušku

V rámci projektu BEC2 vznikla neformální platforma podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev BEC v České republice. Hlavním cílem je podpora začínajících podnikatelů k sebe-zaměstnání a zahájení vlastní samostatné podnikatelské činnosti.

Podnikani na zkousku2

 

 Metodika inovačního řešení

Výtah metodiky inovačního řešení si můžete prohlédnout ZDE.

 Metodika Titulka

 V případě Vašeho zájmu o plnou verzi Metodiky inovačního řešení - Podnikatelsko-zaměstnanecká družstva nás, prosím, kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dokumenty ke stažení:

Infografiky:

Infografika "BEC v číslech"

Infografika "O projektu BEC2"

Infografika "Historie Podnikatelsko-zaměstnaneckých družstev BEC"

Infografika "BEC2 v roce 2017"

Výstupy:

Analýza výchozího stavu

Průběžná evaluační zpráva

Analýza cílového stavu

Závěrečná evaluační zpráva

Shrnutí inovace

 

Doba realizace projektu:

1. 9. 2016 - 30. 11. 2018

Kontakty:

Metodik projektu:

Ivo Škrabal - tel: 777 793 714, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mentor cílové skupiny:

Eva Škrabalová - tel: 777 606 368, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebookové stránky: Podnikatelskozamestnaneckadruzstva

Webové stránky: www.podnikaninazkousku.cz

Dokumenty ke stažení

 

 

 

 

 

CpKP Severní Morava podpořili