HOMESHARING ve Středočeském kraji

 

CO JE HOMESHARING

Sdílená péče aneb homesharing je moderní způsob podpory rodin dětí a mladých dospělých s vážným zdravotním postižením. Pravidelné odlehčovací setkání u proškolených hostitelů (jednotlivců či rodin) pomůže rodině nabrat nové síly. Hostitelská rodina či jednotlivec si pravidelně bere pečovaného na předem domluvený čas, pár hodin týdně/měsíčně, odpoledne nebo víkend. Společně si užijí obohacující chvíle, získají nové sociální kontakty a dovednosti, zatímco si pečující rodina může vydechnout.

Homesharing přes 30 let funguje v Irsku a v dalších západních zemích. V České republice pomalu zapouští kořeny, pilotně se třetím rokem ověřuje u rodin s dětmi s autismem a nejenom u nich.

Na pilotním ověřování se v současné době podílí i naše organizace díky finanční podpoře, kterou jsme získali od nadačního fondu ABAKUS – nadační fond zakladatelů Avastu. Od července 2021 do prosince 2023 společně s 5 dalšími podpořenými organizacemi přispívat k ukotvení homesharingu do systému podpory a služeb v České republice. Odborné zázemí máme u organizací Děti úplňku a Rodinné Integrační Centrum.

Přidejte se k nám - napište a dozvíte se víc.

CHCI SE STÁT HOSTITELEM

       Co je pro to potřeba

o   být plnoletý

o   mít volný čas a energii, který chci pravidelně věnovat dítěti s handicapem

o   mít chuť zažít něco nového

Přihlásit se může jednotlivec, rodina nebo pár. Stačí napsat zde nebo vyplnit tento formulář.

 

CHCI ZÍSKAT PODPORU

o   napište nám zde: homesharing@cpkp.cz nebo vyplňte tento formulář.

 

PŘÍBĚHY HOMESHARINGU

Náš příběh teprve začíná, ale tyhle příběhy jsou silné a těšíme se, že společně s Vámi vytvoříme také takové – podívejte se zde.

 

O NÁS

Centrum pro komunitní práci střední Čechy zavádí a rozvíjí komunitní aktivity, podporuje znevýhodněné občany v prosazování jejich práv a učí vzájemnému respektu.

Od roku 2014 se mimo jiné věnujeme podpoře lidí, kteří pečují o někoho ze svých blízkýchneformálně pečujícím. Jsou to lidé, kteří mohou využívat různé formy profesionální pomoci, podporu v komunitě, zdravotní služby a odlehčení v každodenní péči. Pomoc musí ale být dostupná a musí se o ní dozvědět.

Proto chceme pokračovat v tom, co dobře umíme:

-        koordinovat pomoc a provázet nadále více jak 300 pečujících, se kterými již pracujeme,

-        rozvíjet moderní přístup homesharing ve Středočeském kraji.

 

Martina Macurová, Petra Štěpová, Renata Baxová ,homesharing@cpkp.cz

 

 


    logo abacus     logo CpKP